درب اتوماتیک

درب اتوماتیک

تصور کنید که شما در فروشگاه مواد غذایی هستید و به تازگی بررسی را تمام کرده اید و صندوقدار مواد غذایی شما را مرتب جمع کرد و شما با چهار کیسه سنگین در دست به سمت در خروجی می روید که به در شیشه ای بزرگ نزدیک می شوی و هیچ اتفاقی نمی افتد که تعجب می کنید، در به طور خودکار برای شما باز نشد. درب اتوماتیک به قدری رایج شده است که احتمالاً نمی توانید دنیایی را تصور کنید که در آن مجبور باشید به طور فیزیکی در خواربار فروشی را باز کنید و درب اتوماتیک که در چند دهه گذشته توسعه یافته اند، ما را قادر ساخته اند که ورودی و خروجی های بدون دخالت دست را ایجاد کنیم. به خصوص اگر ساختمان‌های چند خانواری یا تجاری را توسعه می‌دهید، مالک یا مدیریت می‌کنید، احتمالاً همیشه به دنبال راه‌های جدیدی برای افزایش ملک خود هستید که درب اتوماتیک ایمنی بهبود یافته، راحتی بیشتر و تجربه ورود بدون درز و بدون درز را به مستاجرین، بازدیدکنندگان و کارکنان ساختمان ارائه می دهند.

مزایای درب اتوماتیک بسیار است مانند اینکه صرفه جویی در انرژی  را موجب می شود زیرا درب های اتوماتیک می توانند به حفظ هوای مطبوع کمک کنند و در نتیجه هزینه های گرمایش و سرمایش ساختمان شما را کاهش دهند و البته ورود و خروج بدون لمس با درب اتوماتیک امکان پذیر است و هیچ کس مجبور نیست سطوح مشترک مانند دستگیره درها را لمس کند که این به جلوگیری از گسترش میکروب ها کمک می کند و مردم همیشه از راحتی ورود هندزفری به ساختمان قدردانی می کنند، مخصوصاً وقتی کیف های مواد غذایی را حمل می کنند، بچه های خود را درگیر می کنند یا یک قطعه جدید از اثاثیه سنگین را به خانه می آورند.

سنسورهای درب اتوماتیک

درب اتوماتیک نیاز به سنسوری دارد که تشخیص دهد چه زمانی درب باید باز شود و هنگامی که سنسور یک نشانه را تشخیص می دهد، سپس سیگنالی را به مکانیسم عملکرد درب می فرستد که پس از دریافت آن سیگنال، مکانیسم در را باز می کند. که سه نوع از رایج ترین سنسورهای درب اتوماتیک شامل سنسور های فشار، سنسورهای تشخیص حرکت و حسگر نوری و سنسور کنترل دسترسی یا سیستم اینترکام تصویری می باشد. البته سنسورهای فشار درب اتوماتیک که در دهه 1960 معرفی شدند، از تغییرات وزن یا فشار برای تشخیص نیاز به باز شدن درب استفاده می کنند و سنسورهای فشار درب اتوماتیک معمولاً به صورت تشک یا پد روی زمین نصب می شوند که وقتی شخصی به در نزدیک می شود و روی تشک قدم می گذارد، در باز می شود زیرا سنسور فشار تغییر فشار (وزن فرد) را تشخیص می دهد.

سنسور تشخیص حرکت و حسگرهای نوری امروزه در اکثر درب اتوماتیک کار می کنند و اغلب در آن  آشکار سازهای حرکت از پالس های مایکروویو یا سنسورهای مادون قرمز غیر فعال (PIR) برای تشخیص حرکت استفاده می کنند که این آشکار سازهای حرکتی پرتوهای مایکروویو پالس ‌هایی از امواج مایکروویو را ارسال می‌کنند که بازتاب اجسام متحرک را اندازه‌گیری می‌کند و در مقابل، حسگرهای مادون قرمز غیرفعال درب اتوماتیک تغییرات دما را برای تشخیص گرمای بدن اندازه گیری می کند.  در واقع سنسورهای درب اتوماتیک دارای فناوری مایکروویو معمولاً گرانتر از سنسورهای مادون قرمز هستند زیرا می توانند منطقه بزرگ تری را پوشش دهند که با این حال، آنها همچنین در معرض خطر تداخل الکتریکی هستند.

مورد بعدی سنسور کنترل دسترسی یا سیستم اینترکام تصویری درب اتوماتیک می باشد که درب اتوماتیک همچنین می توانند از طریق کنترل دسترسی یا سیستم اینترکام تصویری تشخیص دهند که چه زمانی باید کار کنند و درب به جای حس کردن حرکت یا فشار، به سیگنالی از یک سیستم کنترل دسترسی برای باز شدن متکی است که این سیگنال می‌تواند از یک کارت کلید، یک گوشی هوشمند یا هر دستگاه دیگری که با سیستم کنترل دسترسی درب اتوماتیک برنامه‌ ریزی شده است، باشد. درب اتوماتیک کنترل شده توسط سیستم‌های کنترل دسترسی مبتنی بر ابر یا دستگاه‌های مخفی ویدیویی هوشمند برای ساختمان‌ های چند خانواری و املاک تجاری که فقط باید اجازه ورود به افراد مجاز را بدهند، ایده ‌آل هستند و بیشتر ساختمان‌های چند خانواری و تجاری به یک سیستم کنترل دسترسی یا اینترکام ویدیویی برای قوانین آتش نشانی و ایمنی نیاز دارند که علاوه بر این، سیستم های کنترل دسترسی و اینترکام های ویدیویی هوشمند درب اتوماتیک ، تجربه ساکنین را بهبود می بخشد.

علاوه بر این، هنگامی که سیستم کنترل دسترسی یا اینترکام ویدیویی به ابر متصل است، کارکنان ساختمان از راحتی بیشتر مدیریت مجوزهای دسترسی اموال از راه دور از یک مرورگر لذت می برند و در نتیجه، کارکنان مجبور نیستند برای به روز رسانی سیستم درب اتوماتیک از ساختمان بازدید فیزیکی کنند و البته هنگامی که یک سنسور درب اتوماتیک تشخیص داد که شخصی باید وارد ساختمان شود، سپس سیگنالی را به مکانیسم باز کردن درب می فرستد و مکانیزم باز شدن درب توسط یک موتور الکتریکی کار می کند که با توجه به نوع درب شما درب را باز می کند.

انواع درب های اتوماتیک

درب اتوماتیک کشویی یک نوع از درب اتوماتیک هستند که ایده‌آل برای ترافیک دو طرفه، درب‌های کشویی اتوماتیک ممکن است از مسیرهای بالای سر آویزان شوند یا با ریل‌ها و غلتک‌ها نصب شوند و درب اتوماتیک نوسانی، ایده آل برای ترافیک یک طرفه، درب های چرخان اتوماتیک به داخل یا خارج باز می شوند. البته درب‌های تاشو یا اسلایدینگ که در ادامه بیشتر درباره آن توضیح خواهیم داد ایده‌آل برای ورودی های کوچک که در آن فضا نگران ‌کننده است، درب‌های تاشو خودکار روی خود جمع می‌شوند تا یک راهرو ایجاد کنند. درب اتوماتیک گردان نیز ایده آل برای مناطق پرتردد، درب های گردان اتوماتیک امکان خروج و ورود همزمان را فراهم می کنند و در واقع درب اتوماتیک مناسب برای ساختمان شما به نوع تردد عابران پیاده در ملک شما و فضای موجود بستگی دارد.

عملکرد قطعات درب اتوماتیک

درب اتوماتیک با اجازه دادن به افراد برای عبور از ورودی بدون لمس درب، ورود بدون لمس را امکان پذیر می کنند. ساکنان آپارتمان از ورود بدون لمس قدردانی می کنند زیرا نیاز به لمس سطوح پرخطر را از بین می برد و ملک شما را برای همه ایمن تر می کند که اگر می‌خواهید ورود بدون لمس را در یک ساختمان چند خانواری یا یک ملک تجاری با دسترسی محدود اجرا کنید، به یک درب اتوماتیک و یک سیستم کنترل دسترسی یا اینترکام ویدیویی نیاز دارید که در واقع اینترکام ویدیویی  با یک برنامه تلفن همراه راه حل ایده آلی است زیرا دسترسی مبتنی بر گوشی هوشمند را ارائه می دهد و این بدان معناست که هر کسی که وارد ساختمان می شود فقط به تلفن هوشمند شخصی خود نیاز دارد که درب اتوماتیک نیازی به لمس پنل اینترکام، اسکنر کارت کلید ندارد.

همچنین در درب اتوماتیک، سنسور نوری یا حرکتی به یک درایو اصلی برقی متصل می شود که مکانیزم کلاچ متصل به درایو کمکی یا چرخ دنده و پانل یا پانل های در را کنترل می کند. درایو کمکی و درها توسط تسمه ها یا کابل های داخلی  که معمولاً از لاستیک ساخته شده اند، متصل می شوند که حرکت باز و بسته شدن درها را انجام می دهند و البته درب اتوماتیک بسته به سبک درب یا کاربرد به روش های مختلفی آویزان یا نصب می شوند که برخی از درهای بالای سر آویزان شده اند و به سطح کف متصل نمی شوند، اما در هنگام کار از روی آن عبور می کنند که آن ها را می توان در یک طرف با غلطک ها و مسیرهایی که با سطح کف ارتباط برقرار می کند، در مورد درب اتوماتیک کشویی تکی نصب کرد و یا می‌توان آن‌ها را در یک قاب فلزی با اتصالات، غلطک ها در سطوح بالای سر و کف نصب کرد.

درب اتوماتیک شیشه ای کشویی (اسلایدینگ)

این دربها به دلیل عملکرد ساده کشویی آن، وباتوجه به قیمت نسبتا کمتری از انواع دیگردرب های اتوماتیک وهمچنین از لحاظ سیف انرزی وایجاد ظاهری زیباتربه ورودی های ساختمان یکی از پر مصرف ترین انواع درب های اتوماتیک محسوب می گردندو در حالت استاندارد می تواند نصف عرض دهانه را به عنوان بازشو در اختیار قرار دهند .این درب اتوماتیک میتواند به دوصورت فریم دار و فریم لس (بدون فریم ) باشد.

در های اتوماتیک کشوئی (اسلایدینگ ) در انواع زیر قابل ارائه هستند:

1- درب اتوماتیک کشویی با 2 لنگه ثابت و 2 لنگه متحرک
در این درب اتوماتیک ها عموما عرض دهانه به 4 قسمت تقسیم و 2 قسمت برای پانل با لنگه های ثابت و 2 قسمت برای پانل با لنگه های متحرک در نظر گرفته می شود . به ترتیبی که لنگه های در جهت خلاف هم روی لنگه های ثابت حرکت می کنند.

2- درب اتوماتیک کشویی با یک لنگه شیشه متحرک و یک لنگه شیشه ثابت
این درب اتوماتیک برای ورود ی محل هایی که عرض دهانه از اندازه استاندارد کمتر است و بطور معمول در دهانهد هایی که عرض آن حداکثر 250 سانتی متر است ، مناسب هستند . در این درب اتوماتیک یک لنگه متحرک به صورت کشویی روی لنگه ثابت حرکت می کند و معمولا حدودا از 2/1 عرض دهانه به عنوان بازشو می توان سود برد

3- درب اتوماتیک کشویی با 2 لنگه متحرک بدون لنگه ثابت
درب اتوماتیک عموما در مکانهایی نصب پانل یا لنگه ثابت باعث محدودیت در عرض بازشو می شود و از فضاهای جانبی مانند دیوارها بعنوان پانل ها ی ثابت بهره گرفته می شود و 2 لنگه ثابت روی فضای خالی به صورت کشویی به حرکت در می آیند تا تمام عرض دهانه که معمولا هم محدود و کوچک است ، درب اتوماتیک بعنوان بازشو قابل بهره برداری گردد.

4- درب اتوماتیک با یک لنگه متحرک و بدون لنگه ثابت
این نوع درب اتوماتیک کشویی نیز برای فضاهایی که بازشو کمتر از 150 سانتی متر و دارای محدودیت هستند ، درب اتوماتیک قابل بهره برداری می باشد. دیوار یا فضای جانبی در این دربها به عنوان لنگه یا پانل ثابت مورد استفاده قرار می گیرند

خدمات ما