اجرای درب اتوماتیک

اجرای درب اتوماتیک

آشنایی با مراحل اجرای درب اتوماتیک

درب هر مکان نقطه ورودی آن ساختمان است که در ایمنی ساختمان نقش اساسی دارد. به نوع جدیدی از درب‌هایی که با استفاده از سنسورهای حرکتی و سیستم‌های کنترل از راه دور باز و بسته می‌شوند، درب اتوماتیک گفته می‌شود. اجرا درب اتوماتیک جایگزین مناسبی برای درهای سنتی هستند. به همین دلیل امروزه در صنعت ساختمان سازی جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده‌اند.

معمولاً اجرا درب اتوماتیک در هتل‌‌ها، رستوران‌ها، مراکز خرید و … انجام می‌شود. برای استفاده بهینه از درب‌های اتوماتیک باید به هنگام نصب و اجرا درب اتوماتیک قوانین و استانداردهای موجود به خوبی رعایت شوند. این درها نیاز به خدمات نگهداری مستمر دارند. برداشت اول به هنگام ورود و باز شدن درب به طور خودکار معمولاً حس ماندگار و مثبتی برای افراد ایجاد می‌کند.

معمولاً قاب درب‌های اتوماتیک از جنس آلومینیوم یا استیل ساخته می‌شود که زیبایی خاصی به ورودی ساختمان می‌بخشد. از جمله مزایای اجرا درب اتوماتیک می‌توان به جلوگیری از اتلاف انرژی گرمایشی و سرمایشی، کاهش نویز صدا، اصطکاک پایین، کنترل از راه دور اشاره کرد.

بر اساس سه عملکرد فنی مکانیکی، هیدرولیکی و پنوماتیکی درب‌های اتوماتیک باز و بسته می‌شوند. در حالت مکانیکی چرخ دهنده‌ها و گیربکس درها را به حرکت در می‌آورند. در حالت هیدرولیکی با استفاده از نیروی تحت فشار درها باز و بسته می شوند. معمولاً هزینه نگهداری از درها با نیروی هیدرولیکی بالاست. در حالت پنوماتیک از نیروی تحت فشار باد برای به حرکت درآوردن درها استفاده می‌شود. اجرا درب اتوماتیک مصرف انرژی و هزینه پایین دارد و بسیار آرام و بی‌صدا است.

نحوه عملکرد بعد از اجرا درب اتوماتیک به صورت زیر است. ابتدا بر اساس تغییرات طول بازو و تعبیه کردن دو لنگه در باز و بسته خواهد شود. درهای ریلی به کمک نیروی کششی و تغییر موقعیت مکانی باز و بسته می شود. در انواع مکان‌های امنیتی، رفاهی و صنعتی می‌توان از درهای خودکار استفاده کرد.

شرکتهای درب اتوماتیک در تهران که تعدادشان هم کم نیست با نیروهای فعال و باتجربه، انواع درب‌ های اتوماتیک لولایی یا جک، کرکره برقی، کشویی یا جک ریلی، درب‌ های پارکینگی منازل و درب ‌های شیشه ‌ای یا اتوبوسی را به‌صورت اختصاصی و به نیاز ساختمان مذکور طراحی و برای مشتریان راه‌اندازی می‌ کنند. معمولا هم در اتوماتیک تهران اگر برای پارکینگ یک ساختمان ساخته شود با توجه به ابعاد و وزنی که خواهد داشت و البته امنیتی که برای مجمتع مذکوز نیاز است، در انواع درب کشويی، درب اتوماتيک دولنگه، درب اتوماتيک زير سطحی، درب اتوماتيك زيرسقفی يا سکشنال و کرکره اتوماتيک يا درب‌های اتوماتيک رولاپ ساخته می‌ شوند. جدای از بحث‌های مربوط به امنیت و حفاظت از ساختمان و ساکنان آن، اجرا درب اتوماتیک در تهران وجهه‌ای زیبا و لوکس به نمای خانه یا محل کار شما می ‌دهد و رفت ‌و آمد از آن‌ها برای کودکان، افراد سالخورده و ناتوان هم راحت‌تر است و به این دسته از افراد جامعه یک ابزار کمکی محسوب می‌ شود تا راحت‌تر برای امور نیاز خود به جامعه رفت‌ و آمد کنند.

خدمات ما